Rubriky:

Atletika

Je připravený i na bolest. Přesto chce Helcelet z Londýna rekord

29. července 2017 08:36 - Vratislav

Na jaře si pochvaloval, jak po dlouhé době zvládl celou přípravu bez zdravotního omezení a byl natěšený na velké výkony. Snad v tu chvíli desetibojař Adam Sebastian Helcelet zapomněl zaklepat na dřevo… „Byl jsem absolutně nadšený a hned první závod jsem si něco udělal,“ posteskne si.

 

Jan Kucharčík

Zmíněným závodem byl prestižní mítink v rakouském Götzisu, zraněním odneslo výškařskou soutěž lýtko u achilovky. „Nejprve jsem myslel, že to je klasická desetibojařská bolest, která odezní, ale pak jsme zjistili, že tam byla nějaká jizvička,“ popisuje.

V Götzisu si přitom Helcelet ještě zvládl vylepšit osobní rekord na 8335 bodů, ale další plánované závody v čele s kladenským TNT Express mítinkem rušil. „To mě štvalo,“ přiznává.

Výšku skoro netrénoval

Nepříjemný byl i tréninkový výpadek. Ne snad, že by seděl doma, trenér Josef Karas vymodeloval přípravu na míru Helceletově bolavé noze. Teď společně dohánějí resty ve zbylých disciplínách. „Vrhy jsou dobré kromě koule, s níž se strašně peru. Překážky a dálku si zkusím teď v sobotu v Novém Městě nad Metují,“ vypráví.

Největším otazníkem zůstává výška. „Tu jsem šel jen jednou lehce v tréninku, v tretrách jsem byl asi deset minut, noha pořád při rozběhu v tom oblouku bolela,“ přiznal, že ani světový šampionát nebude bezbolestný. „Jsem na to připravený, ale nebude to nic, na co bych se nějak musel soustředit,“ věří.

Přes ne zrovna ideální průběh sezóny má Helcelet na mistrovství světa vysoké ambice. „Věřím si na další osobák. Elitní osmička bude podle mě kolem 8450 bodů, i to by mohlo být v mých silách. Ale náročné to bude také psychicky, nemám v těch disciplínách jistotu,“ ví stříbrný z loňského mistrovství Evropy.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.