Rubriky:

Atletika

Změna! Bolt si možná dopřeje na MS ještě jeden start navíc

8. srpna 2017 11:19 - Londýn

Usain Bolt by se po bronzu ze stometrové trati na mistrovství světa v Londýně mohl objevit v sestavě jamajské štafety na 4x100 metrů už v sobotním rozběhu. Na čtyřech uplynulých šampionátech pomohl Bolt sprinterské štafetě k vítězství, ale nastoupil vždy až ve finále.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Třicetiletý Bolt v minulosti míval na mistrovství světa i olympiádách jiný scénář: po běhu na 100 metrů ho vždy čekala ještě dvojnásobná trať, tu ale v britské metropoli vynechal. Na posledním šampionátu v kariéře ho tak po sobotním finále stovky, v němž podlehl Američanům Justinu Gatlinovi a Christianu Colemanovi, čeká před štafetou bezmála týdenní pauza.

Proto se nejspíš objeví už v dopoledním rozběhu. "Ještě jsme se o tom s ostatními nebavili, ani jsme netrénovali předávky, ale všichni jsme připravení. Já se na štafety vždycky moc těším," řekl jedenáctinásobný mistr světa agentuře Reuters.

V jamajské sestavě vedle něho zbyl ze zkušených sprinterů už jen Yohan Blake, olympijští vítězové z Ria Asafa Powell a Nickel Ashmeade v Londýně chybějí. Právě v Londýně na OH před pěti lety zaběhli Jamajčané dosud platný světový rekord 36,84 sekundy.

Sobotní konec zlaté série Bolta zklamal, ale uznal, že život už je takový. Znovu také složil poklonu vítěznému Gatlinovi, na kterého kvůli dopingové minulosti diváci bučeli. "Celá léta jsme spolu bojovali a on se konečně dočkal. Škoda, že je to zrovna na závěr mojí kariéry, ale musím mu vyjádřit respekt. Vím, že tvrdě pracoval a dlouho o tomhle okamžiku snil," řekl Bolt.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika