Rubriky:

Atletika

Vůbec jsem si nepřipouštěla, že bych medaili neměla, přiznala smutná Hejnová

11. srpna 2017 00:00 - Londýn

Zklamaně seděla pár desítek sekund na dráze a sledovala trio slavících soupeřek. Útok Zuzany Hejnové na třetí zlato z mistrovství světa nevyšel, česká překážkářka doběhla v Londýně na čtvrtém místě. Tak jako na olympiádě v Riu.

Video již není dostupné

sntv

Rozběh a semifinále jste zvládla suverénně, cítila jste formu. O to větší asi musí být vaše zklamání…

Samozřejmě zklamaná jsem, na medaili jsem si věřila. Dokonce jsem věřila i tomu, že bych mohla vyhrát, ale běželo se fakt rychle. Prostě jsem neměla svůj den, nesedlo mi to. Myslím, že jsem od začátku běžela moc rychle. Nakopla jsem to a pak mi v závěru došly síly, to byl největší problém. Přitom rozcvičení bylo dobré, ale pak jsem se prostě necítila moc dobře. Nevím, čím to bylo.

Američanka Muhammadová přitom vypálila ještě rychleji, brzo byla na vaši úrovni.

Já ji nevnímala, soustředila jsem se na sebe. Byla tu skvělá atmosféra, hodně jsem se nechala strhnout a bohužel to přepálila. Myslím, že mi trenérka řekne, že jsem to přepálila hodně, sama jsem to cítila, ale pak už s tím člověk moc neudělá.

Medailovou pozici jste pak ztratila v cílové rovince.

Nebyly síly. Už na osmé překážce jsem cítila, že to není ono. Přidávala jsem zbytečně krok, ale už jsem na to neměla. Posledních šedesát metrů už to vůbec nejelo.

Připouštěla jste si, že byste mohla skončit bez medaile?

Ne, vůbec. Samozřejmě jsem do závodu šla s tím, že medaili chci. A myslím, že jsem na ni měla. Fakt jsem zklamaná po tom všem, po té hrozné sezóně a změně trenéra jsem nakonec byla připravená dobře.

Čtvrtá jste byla i vloni v Riu.

Jsou to pořád čtvrtý místa, ty jsou hrozně nepříjemný, kousek od bronzu. Určitě jsem na to měla, hrozná škoda.

Aspoň nějaká pozitiva si ze šampionátu odvezete?

Je pozitivní, že jsem vůbec byla ve finále a skončila čtvrtá. Jsem si stoprocentně jistá, že kdybych nepřešla k Daně (Jandové) a neudělala změnu v půlce sezóny, ve finále bych nebyla. Jednoznačně bych těch 400 metrů prostě neuběhla, neměla jsem na to natrénováno. Udělaly jsme velký kus práce.

Máte teď chuť si spravit náladu spravit ve zbytku sezóny?

Ještě dva závody Diamantové ligy poběžím, byla by škoda zabalit to teď. Určitě hlavně na finále Diamantovky se chci připravit.

Platí, že mistrovství Evropy v Berlíně je pro vás motivací na příští rok?

Uvidíme, ještě z Evropy medaili nemám, tak bych to nerada balila. Ale teď jsem hrozně zklamaná, uvidíme, jak se mi to rozleží.

Vaše trenérka Dana Jandová v nadsázce říkala, že zatím jste domluveny na spolupráci do švestek. Máte v hlavě jinou variantu, u koho byste se připravovala?

Já k nikomu jinému nepůjdu, tak jí nic jiného nezbude.

Michal Osoba (Londýn), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika