Rubriky:

Atletika

Nová barevná kolekce, vtipkoval Holuša v zakrvavených tretrách

11. srpna 2017 14:34 - Londýn

Pohled na Jakuba Holušu v novinářské mixzóně po rozběhu patnáctistovky mluvil za vše. Spokojený výraz, krvavé šrámy na nohou. Český rekordman hladce postoupil do pátečního semifinále v závodě poznamenaném sérií strkanic a ostrých kontaktů.

 

Lucy Nicholson, Reuters

Váš rozběh nebyl příliš rychlý, takže se kontaktní závod asi dal čekat.

Chtěli jsme běžet trošku rychleji, pak se zpomalilo. Já běžel dobře, abych si uhlídal pravý moment, kdy nastoupit včas. Bylo to na hraně, odehrála se tam strkanice jako prase. Tak jsem z toho vyklouzl, protože mohlo dojít asi 530 metrů před cílem k velkému pádu, tam jsem dostal pár kopanců.

Nizozemec Richard Douma byl před cílem dokonce sražen, ale po protestu byl dosazen do semifinále.

Viděl jsem. My s Britem jsme měli po náběhu do poslední stovky třímetrový náskok, já si to kontroloval, to už jsem byl bezpečně mimo.

Loni na mistrovství Evropy v Amsterdamu jste byl kvůli strčení do soupeře diskvalifikován. Jste teď v podobných situacích opatrnější?

Bylo to ponaučení, ale já jsem závodník, tak na to nemyslím a soustředím se na svůj výkon.

Ale v jeden moment jste raději obíhal soupeře zvnějšku.

Protože se tam udělala strkanice a bylo to na hraně pádu. Taky jsem dostal (ukazuje krvavý šrám na pravé noze). Zrovna je to na patě, která mě už dva měsíce bolí, doufám, že se to nezhorší. A koukám, že mám i tretru červenou od krve, asi nová barevná kolekce. I druhou… Cítil jsem, jak mi jdou po patách.

Za necelých 24 hodin do semifinále se asi takové šrámy nezahojí.

Musíme to hlavně vydesinfikovat, aby se tam nedostala žádná infekce. Ale já teď stejně běhám pod prášky proti bolesti, protože v tretrách mě pata bolí. Musím to nějak vyřešit, ale teď ne, až po sezóně.

Se svým suverénním vystoupením v rozběhu ale musíte být spokojený.

Nadstandardně, hlavně s tím, jak se mi běželo. Trenérovi patří dík za to, jak mě připravil a já jsem rád, že se mi to daří prodat. Ani jsem nečekal, že se mi poběží tak dobře. K semifinále musím přistoupit jako k životnímu závodu, dostat se do finále je velký sen. A rozhodně si myslím, že forma na to je, protože jsem doběhl a cítil obrovskou rezervu. Třeba na olympiádě v Riu jsem sice rozběh vyhrál, ale cítil jsem, že to bylo víc vytáhlé z paty.

Michal Osoba (Londýn), Právo

Zrušit