Rubriky:

Atletika

Zlatý skok Špotákové na partnera, pády, bloudění. Co se také odehrálo na MS atletů?

14. srpna 2017 20:01 - Londýn

Triumfy, radost, krachy, průšvihy, kuriozity, to vše nabídlo MS atletů v Londýně. K vidění byla i česká euforie. Tedy především v oštěpu, v němž Barbora Špotáková brala zlato a její emoce po závodě byly jedinečné. Snad proto, že pro ni možná byly poslední na vrcholné scéně. Anebo ne? To se uvidí. Tady je přehlídka pozoruhodných obrázků a příběhů z MS.

Video již není dostupné

sntv

Barbora Špotáková

Největší českou radost zařídila Barbora Špotáková v oštěpu. Sama ji pak mohla projevit v těsném kontaktu se svým partnerem, na kterého vyskočila a on si ji naložil na hruď. Emoce plály naplno. Bylo to naposledy? Nebo ještě bude Špotáková pokračovat?

Beatrice Chepkoechová

Bloudění v přímém přenosu předvedla Keňanka Beatrice Chepkoechová ve finále steeplu. Vskutku až nečekaně zábavný zážitek nabídl závod vytrvalkyň... Stačila přitom maličká chvilka nepozornosti. Jedna z favoritek úplně zapomněla zahnout na první vodní příkop. Musela se vrátit, chyba ji asi připravila o medaili. Doběhla čtvrtá.

Deborah Johnová

Hrozivý karambol byl k vidění v jednom z rozběhů na 100 metrů překážek, Deborah Johnová z Trinidadu a Tobaga zavadila o čtvrtou překážku, ztratila rytmus a doslova se vpletla do konstrukce. Atletku museli odnést na nosítkách.

Isaac Makwala

Botswanský sprinter Isaac Makwala nesměl vinou infekčního onemocnění nastoupit do finále na 400 m a pak ani do rozběhů na 200 m. Bylo z toho dusno, nakonec mu dovolili, aby sám běžel se stanoveným limitem o postup do semifinále. Zvládl to, prošel až do finále. Nebyl první, kdo postoupil díky dodatečnému sólovému závodu. Totéž potkalo americkou štafetu žen na 4x100 m loni na OH v Riu po úspěšném odvolání proti diskvalifikaci a Američanky pak došly až ke zlatým medailím, jenže tenhle příběh se neopakoval. Makwala skončil šestý.

Usain Bolt

Usain Bolt na „své" stovce při účasti na poslední velké akci na zlato nedosáhl, k bronzu ale chtěl přidat tradiční triumf ve štafetě. Místo dohánění ztráty na posledním úseku ovšem přišel velký problém. Bolt nedoběhl, pořadatelé k němu pospíchali s pojízdným křeslem. Jamajský velikán byl zničený, ale zase ne natolik, aby ho použil. Nabídl ovšem grimasy a gesta, na která u něj fandové nebyli zvyklí.

Mo Farah

Jen jedno zlato - z desítky - bral při loučení s dráhou Mo Farah, tvář londýnského šampionátu. Start na pětce Brit proměnil ve stříbro, pro mnohé na pohled šílený kousek pak přidal v poslední den šampionátu, kdy se kamerami nechal zachytit na monumentu, obřím kole u Temže vysoko nad Londýnem.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika