Výborný výsledek českých atletek! Hejnová skončila druhá, Hrubá třetí

Brusel

Skvělý výkon předvedla Zuzana Hejnová ve finále Diamantové ligy v Bruselu. Česká překážkářka poprvé v sezóně běžela pod 54 s (53,93), nicméně ve finiši prohrála s Američankou Muhammadovou o čtyři setiny a doběhla druhá. I druhá česká atletka, která v Bruselu závodila, Michaela Hrubá skončila na stupních vítězů. Devatenáctiletá výškařka skončila výkonem 188 cm třetí.

Překážkářka Zuzana Hejnová na archivním snímku.

Muhammadová měla tradičně velmi rychlý start a záhy smazala handicap Hejnové, která startovala v sedmé dráze. Česká rekordmanka si ale nenechala favoritku příliš utéct a v cílové rovince na ni mohutně útočila. Muhammadová však na rozdíl od mítinku v Birminghamu ataku Hejnové těsně odolala.

Pošesté za sebou se vítězkou Diamantové ligy stala diskařka Sandra Perkovičová. Sedmadvacetiletá Chorvatka sice na rozdíl od nedávného mítinku v Záhřebu nepřehodila sedmdesátimetrovou hranici, ale výkonem 68,82 metru ze třetí série jasně triumfovala. Druhá Dani Stevensová z Austrálie za ní zaostala bezmála o tři metry.

Vyrovnanou soutěž dálkařek díky poslednímu pokusu dlouhému 670 centimetrů vyhrála Srbka Ivana Španovičová, čtvrtá žena srpnového MS v Londýně. Zvítězila o pět centimetrů před Britkou Lorraine Ugenovou, za kterou se v centimetrových odstupech seřadily další tři dálkařky. Na stupně vítězů se neprosadila žádná medailistka z MS - Američanky Brittney Reeseová a Tianna Bartolettaová ani Ruska Darja Klišinová.

Česká výškařka překvapila

Juniorská mistryně světa i Evropy Hrubá byla ve dvanáctičlenném startovním nejmladší závodnicí. Tři postupné výšky od 180 do 188 překonala napoprvé, zatímco její zkušenější soupeřky chybovaly. Na výšku 191 centimetrů postoupila pouze pětice závodnic. Když pak domácí Nafissatou Thiamová ani Polka Kamila Ličwinková na 191 neuspěly, zajistilo to Hrubé pozici na stupních vítězů. Nic na tom nezměnilo ani to, že ani Hrubá tuto výšku v Bruselu nezdolala.

Z vítězství se radovala suverénku této sezóny Marie Lasickeneová z Ruska, která triumfovala výkonem 202 centimetrů, druhá skončila stříbrná medailistka z MS Julia Levčenková z Ukrajiny (194).

Vítězkou Diamantové ligy se podle očekávání stala mistryně světa Lasickeneová, která o svém triumfu rozhodla překonáním 197 centimetrů.