Rubriky:

Atletika

Domácí tituly na Běchovicích získali Vrabcová a Zemaník

24. září 2017 13:23 - Praha

Běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová podle očekávání vyhrála tradiční Běchovice. Desetikilometrovou trať z Běchovic do Prahy dnes zvládla za 34 minut a pět sekund a po triumfech v letech 2014 a 2015 získala potřetí domácí titul. Loni kvůli únavě po olympijském maratónu Běchovice vynechala. Mezi muži se mistrem republiky na silniční desítce stal Jakub Zemaník, který navázal na titul z roku 2015 a loňské druhé místo.

 

Ondřej Deml, ČTK

Čtrnáctá žena maratónu na mistrovství světa v Londýně Vrabcová-Nývltová za sebou o více než minutu nechala Moniku Hlouškovou (35:21), třetí doběhla vrchařka Adéla Stránská (35:46). Čtvrtá tentokrát skončila běchovická rekordmanka Petra Kamínková (35:59).

Vrabcová před dvěma týdny běžela silniční desítku v Praze a minulý týden v Ústí nad Labem neúspěšně útočila na český rekord v půlmaratónu. Na dnešním výkonu to bylo znát. "Trošku jsem si to protrpěla, protože ta únava už byla znát. Už jsem si to neužila. Jak nemám teď tolik naběháno v tréninku, tak ty roviny byly smrtelný," řekla České televizi. Chystá se zahájit přípravu na listopadový newyorský maratón. "Teď budeme mít dva dny volno, pak už konečně začneme trénovat," dodala nejlepší česká vytrvalkyně.

Zemaník krátce po startu nechal všechny soupeře za sebou a vyhrál v čase 30:46. Už se zotavil ze zranění achilovky, kvůli kterému v létě měsíc a půl netrénoval a musel vynechat mistrovství Evropy do 22 let. "Držel jsem si své tempo, kluci to neakceptovali, tak jsem běžel. Bylo to těžké, protože jsem táhl od začátku do konce, foukal protivítr, takže poslední dva kilometry to bylo tvrdé," popsal průběh závodu.

Stříbro ve finiši čtyřčlenné skupiny získal Lukáš Olejníček (31:33), bronzovou medaili vybojoval zkušený Jan Kreisinger (31:36).

Mistrovství České republiky v silničním běhu Běchovice - Praha (10 km):
Muži:
1. Zemaník (SSK Vítkovice) 30:46
2. Olejníček (VSK Univerzita Brno) 31:33
3. Kreisinger (SK Studenec) 31:36
Ženy:
1. Vrabcová-Nývltová (Olymp Praha) 34:05
2. Hloušková (AC Mariánské Lázně) 35:21
3. A. Stránská (ISCAREX Česká Třebová) 35:46
ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika