Oštěpařka Brejchová nepojede kvůli zranění na ME

3. srpna 2006 09:56 - PRAHA

Oštěpařka Nikola Brejchová nebude startovat na mistrovství Evropy, které začne v pondělí v Göteborgu. Šéftrenérovi české reprezentace Václavu Fišerovi se ve středu omluvila kvůli zranění úponu na ruce.

 

Archiv

"Po delší pauze vzala oštěp do ruky a zjistila, že to nejde. Následně mi její trenérka oznámila, že se Nikola vzdává startu na šampionátu," prohlásil Fišer v rozhlasovém pořadu, který připravují Radiožurnál a deník Sport.

Brejchová se po mateřské pauze vrátila do vrcholové atletiky na květnové Zlaté tretře v Ostravě, kde výkonem 65,26 metru předčila i současnou českou rekordmanku Barboru Špotákovou. "Bohužel se pak zranila a nemohla závodit. Je to velké oslabení," uvedl Fišer. Do Göteborgu tak odcestuje 45 českých atletů.

Na olympijských hrách v Aténách před dvěma lety skončila Brejchová čtvrtá, o pouhých šest centimetrů za medailí. Čtvrtá byla i na mistrovství světa v Edmontonu v roce 2001 a stejné umístění jí patřilo i v letošních evropských tabulkách.

ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.