IAAF neschválila kvůli testům na EPO tři světové rekordy

23. srpna 2006 10:32 - PEKING

Mezinárodní atletická federace IAAF neuznala tři překonané světové rekordy, neboť organizátoři inkriminovaných mítinků nezajistili dopingové testy na EPO. Jde o halový světový rekord mužské štafety na 4x400 metrů, juniorský světový rekord Rusa Sergeje Morozova v chůzi na 10 kilometrů na silnici a čas Haile Gebrselassieho z Etiopie v silničním běhu na 25 kilometrů.

IAAF uznává s platností od roku 2004 světové rekordy pouze tehdy, pokud byl atlet testovaný také na EPO. "Platí to v každé disciplíně od 100 metrů do 100 kilometrů," prohlásil generální sekretář IAAF Pierr Weiss v Pekingu, kde zasedala Rada IAAF.

"Toto pravidlo platí už dva roky, ale zjevně ne všichni o tom vědí," dodal.

Americká štafeta předvedla rekord v únoru, stejně jako juniorský chodec Morzov, Gebrselassie svého času 1:11,37 hodiny dosáhl v Nizozemsku v březnu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: