Živě

IAAF neschválila kvůli testům na EPO tři světové rekordy

23. srpna 2006 10:32 - PEKING

Mezinárodní atletická federace IAAF neuznala tři překonané světové rekordy, neboť organizátoři inkriminovaných mítinků nezajistili dopingové testy na EPO. Jde o halový světový rekord mužské štafety na 4x400 metrů, juniorský světový rekord Rusa Sergeje Morozova v chůzi na 10 kilometrů na silnici a čas Haile Gebrselassieho z Etiopie v silničním běhu na 25 kilometrů.

IAAF uznává s platností od roku 2004 světové rekordy pouze tehdy, pokud byl atlet testovaný také na EPO. "Platí to v každé disciplíně od 100 metrů do 100 kilometrů," prohlásil generální sekretář IAAF Pierr Weiss v Pekingu, kde zasedala Rada IAAF.

"Toto pravidlo platí už dva roky, ale zjevně ne všichni o tom vědí," dodal.

Americká štafeta předvedla rekord v únoru, stejně jako juniorský chodec Morzov, Gebrselassie svého času 1:11,37 hodiny dosáhl v Nizozemsku v březnu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.