Rubriky:

Atletika

Boltovi odhalili na Jamajce bronzovou sochu

4. prosince 2017 11:57 - Kingston

Atletické legendě Usainu Boltovi odhalili na rodné Jamajce sochu v nadživotní velikosti. Dva a půl metru vysoká bronzová skulptura zobrazuje sprintera v jeho typickém gestu s rukama mířícíma před sebe.

 

Gilbert Bellamy, Reuters

"Nedokážu popsat, jak se cítím. Jak je tohle možné? Nikdy jsem ani nepomyslel, že by to mohl dotáhnout takhle daleko. A teď mám sochu u Národního stadiónu, kde to všechno začalo," řekl osminásobný olympijský vítěz a světový rekordman v bězích na 100 a 200 metrů.

"Proto pořád všechny povzbuzuju a proto je mým mottem, že nic není nemožné. Žádné hranice neexistují," uvedl jednatřicetiletý Bolt, který v srpnu na mistrovství světa v Londýně ukončil kariéru.

Slavnostního ceremoniálu v Kingstonu se v neděli zúčastnili i šéf světové atletiky Sebastian Coe a jamajský premiér Andrew Holness. Ten uvedl, že země Boltovi hodně dluží za to, jakou jí zajistil image.

Postupně by v areálu Národního stadiónu měly přibýt ještě sochy dalších tří velkých osobností jamajského sprintu Veroniky Campbellové-Brownové, Shelly-Ann Fraserové-Pryceové a Asafy Powella.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika