Rubriky:

Atletika

Šestice atletů se výkony v extralize kvalifikovala na mistrovství Evropy

20. května 2018 10:07 - Praha

V prvním kole atletické extraligy na pražské Julisce přibylo šest limitářů pro mistrovství Evropy v Berlíně. Požadované výkony splnili Dominik Záleský a Klára Seidlová v běhu na 100 metrů, Pavel Maslák na dvoustovce, výškařka Lada Pejchalová, Vít Müller v závodu na 400 metrů překážek a koulařka Markéta Červenková. Už jistá účastnice evropského šampionátu oštěpařka Nikola Ogrodníková potvrdila výbornou letošní formu výkonem 64,19 metru.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Maslák vstoupil do letní atletické sezóny dvoustovkou za 20,77 sekundy. O 14 setin zaostal za Slovákem Jánem Volkem, který ovládl obě sprinterské tratě. „Čas je docela kvalitní, takže jsem spokojený," uvedl trojnásobný halový mistr světa na čtvrtce.

Záleský splnil limit už v rozběhu časem 10,29 sekundy o tři setiny. Seidlová výkonem 11,46 vyhověla kritériu o jedinou setinu. „Neběželo se mi moc dobře. Snad tam ještě nějaká rezerva je," uvedla na Facebooku atletického svazu po závodu, v němž měla ideální podporu větru 2,0 m/s.

Pejchalová si výkonem 190 cm vyrovnala osobní rekord z roku 2016. „Pořád jsem se přes tu výšku nemohla dostat, měla jsem z ní trochu strach, ale povedlo se to," řekla devatenáctiletá výškařka. Müller vyhrál 400 metrů překážek za 50,35, limit pokořil o 35 setin.

Červenková ve vrhu koulí prvním pokusem dlouhým 16,63 zaostala za limitem o jeden centimetr. V poslední sérii už ho splnila výkonem 16,76.

První kolo extraligy vyhráli loňští šampióni - muži Dukly a ženy USK Praha.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.