Atletika

Švédský zázrak porazil olympijského vítěze! Šubenkov se blýskl

20. června 2018 08:48 - Montreuil

Na mítinku ve francouzském Montreuil porazil osmnáctiletý švédský talent Armand Duplantis ve skoku o tyči domácí hvězdu, olymopijského vítěze a halového mistra světa i Evropy Renauda Lavillenieho. Duplantis skočil 591 cm, světový rekordman se musel spokojit s výkonem 586 cm. Oba se marně snažili zdolat 596 cm, což by pro Duplantise znamenalo zlepšení vlastního juniorského světového rekordu.

Tt News Agency, Reuters

Bývalý mistr světa Rus Sergej Šubenkov jako první atlet v této sezóně zaběhl 110 metrů překážek pod 13 sekund. Časem 12,99 sekundy zaostal o jednu setinu za osobním a národním rekordem, díky kterému vybojoval v roce 2015 v Pekingu světový titul. Úřadující vicemistr světa protáhl svou vítěznou sérii na pět závodů. Druhý skončil Brazilec Gabriel Constantino v jihoamerickém rekordu 13,23.

Závod mužů na 100 metrů vyhrál Číňan Sie Čen-jie v národním rekordu 9,97 sekundy. Dosavadní čínské maximum Su Ping-tchiena z roku 2015 překonal o dvě setiny.

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.