Rubriky:

Basketbal

Zemřel medailista z basketbalového ME Vladimír Ptáček

13. srpna 2019 16:43 - Praha

Ve věku 64 let zemřel člen bronzového týmu z basketbalového mistrovství Evropy v roce 1977 Vladimír Ptáček. O úmrtí účastníka olympijských her v Montrealu, dvou mistrovství světa a dvou evropských šampionátů informovala Česká basketbalová federace.

 

Ptáček se stal třikrát mistrem Československa v dresu Slavie VŠ Praha. V klubu, který dnes funguje pod názvem USK Praha, odehrál v 70. a 80. letech dvanáct sezon, jeden rok působil také v Dukle Olomouc.

V reprezentačním dresu odehrál 157 zápasů, s olympijským týmem byl šestý v Montrealu 1976 a startoval na MS 1978 a 1982.

Největší úspěch na mezinárodní scéně zaznamenal na ME v Belgii, kde s výběrem trenéra Pavla Petery v sestavě s Kamilem Brabencem či Stanislavem Kropilákem skončil třetí. S národním dresem se Ptáček rozloučil na ME 1983 ve Francii.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.