Basketbalisté zvítězili na turnaji v Soulu nad domácím výběrem

Soul

Čeští basketbalisté porazili na turnaji v Soulu domácí Koreu 97:89 a vylepšili svou bilanci na sedm výher z osmi přípravných utkání před mistrovstvím světa v Číně. Nejlepším střelcem vítězů byl s 23 body Jaromír Bohačík, za Koreu zaznamenal 29 bodů naturalizovaný Američan Na Kun-a. Generálkou bude pro tým trenéra Ronena Ginzburga duel s Litvou, který se hraje v úterý od 11:00 SELČ. Češi v něm budou bojovat o triumf v turnaji.

Zamířit, pal. Tomáš Satoranský (vpravo) při přípravném zápase s Koreou.

Stejně jako při sobotní výhře nad Angolou (84:65) nastoupil český tým bez kapitána Pavla Pumprly, který si v nedělním utkání v Hamburku proti Maďarsku poranil kotník. Mimo zápasovou soupisku zůstal opět i Šimon Puršl.

Ginzburgovu výběru se od úvodu dařilo vystihovat přihrávky domácích reprezentantů, vyrážet do rychlých protiútoků i se prosazovat jeden na jednoho. Hosté získali desetibodový náskok, Korejci poté přešli na zónovou obranu a srovnali hru, ale Češi díky Peterkově trojce vedli po první čtvrtině 26:23. Soupeř držel krok hlavně díky 15 bodům Kim Sun-hjonga.

Jaromír Bohačík (vlevo) v utkání s Koreou.

Češi zlepšili obranu, skórovali z brejků a dařilo se jim i při střelbě z dálky. Zatímco v první desetiminutovce dali jen jednu trojku, ve druhé jich přidali šest. Po dvou proměnili Bohačík s Audou a po jedné Satoranský s Hrubanem, takže v poločase mělo české mužstvo už náskok 19 bodů.

Korejci se po pauze vrátili do hry třemi trojkami za sebou a přitvrdili. Češi se ale opět začali prosazovat a dostali se dokonce do dvacetibodového vedení. Domácí se ale nevzdali a opět se zvedli. Pomohl jim k tomu především Na Kun-a, který v poslední čtvrtině zaznamenal 13 bodů. Ginzburg v závěru vrátil vrátil na hřiště většinu základní pětky a jeho tým výhru uhájil.

Dvoucifernou bodovou bilanci v utkání měli na české straně vedle Bohačíka ještě Satoranský (21), Auda (19) a Hruban (12). Satoranský s Audou si také připsali po šesti asistencích.

Přípravný turnaj basketbalistů v Soulu
Korea - ČR 89:97 (23:26, 37:56, 59:80)
Nejvíce bodů: Na Kun-a 29, Kim Sun-hjong 17, I Te-song 12 - Bohačík 23, Satoranský 21, Auda 19. Fauly: 17:18. Trestné hody: 18/13 - 15/9. Trojky: 10:12. Doskoky: 40:37.
Litva - Angola 91:56 (19:18, 40:33, 65:44).