Rubriky:

Basketbal

Zídek starší a Hejková byli uvedeni do basketbalové Síně slávy

30. srpna 2019 15:01 - Praha

bývalý basketbalista Jiří Zídek starší byl v dějišti mistrovství světa v Pekingu jako první Čech uveden do Síně slávy FIBA. Ocenění se den před startem šampionátu v Číně dočkala i slovenská trenérka žen USK Praha Natália Hejková.

 

Profimedia.cz

Pětasedmdesátiletý Zídek, místo nějž se slavnostního ceremoniálu zúčastnil jeho nejstarší syn Jan, získal s československou reprezentací stříbro a bronz na mistrovství Evropy. Se Slavií VŠ Praha byl sedmkrát mistrem ligy a v roce 1965 hrál finále Poháru mistrů evropských zemí.

Startoval na šesti evropských a dvou světových šampionátech, v roce 1972 dosáhl s týmem na olympiádě v Mnichově na osmé místo. Zídek byl také dvakrát zvolen nejlepším československým basketbalistou a drží ligový střelecký rekord. V roce 2001 byl vyhlášen československým basketbalistou 20. století.

Pětašedesátiletá Hejková slavila pět euroligových titulů, v roce 2015 se jí to povedlo se USK Praha. "Jsem pyšná, že z tak malé země, jako je Slovensko, jsem se dostala do Síně slávy," řekla Hejková. "Bůh mě miluje, protože na cestě s basketbalem mi dal spoustu skvělých manažerů, asistentů a vynikajících hráček. Proto jsem tady, díky všem," dodala.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..