Rubriky:

Basketbal

Šťastný Schilb po české senzaci na MS: My a outsideři? Můžou nám políbit místa, kam slunce nesvítí

5. září 2019 15:24 - Šanghaj

Basketbalový reprezentant Blake Schilb byl rád, že národní tým se na mistrovství světa v Číně vzepřel papírovým předpokladům a nečekaně postoupil do osmifinále. Češi přitom v základní skupině narazili na obhájce titulu z USA a vicemistry světa z roku 2010 Turky.

 

Mudra ČBF/Václav, ČTK

"Tahle výhra pro nás znamená úplně všechno," řekl Schilb po dnešní výhře 91:76 nad Tureckem, která kromě osmifinále znamenala také jisté místo v olympijské kvalifikaci. "Pro český basketbal a tenhle tým, který dře jako málokterý, to znamená moc," přidal rodák z Illinois.

"Byli jsme outsidery. Prognózy, co jsem viděl před začátkem skupiny, nám dávaly dvouprocentní šanci na postup. Tohle vítězství je pro každého, kdo o nás pochyboval. Můžou nám políbit místa, kam slunce nesvítí," přidal bývalý hráč Nymburka a v současnosti Remeše.

Tomáš Satoranský při dalším střeleckém pokusu

(ČBF/Václav Mudra)

Turci sice v úterý prohráli s pětinásobnými šampiony Američany 92:93 až po prodloužení, proti Čechům ale výkon zopakovat nedokázali. "Věděli jsme, že Turci budou bojovat, když jsme viděli jejich zápas proti USA. Hlavně jsme drželi svůj systém, chtěli jsme si udržovat náskok. Máme tu kluky, co vědí, jak se vítězí a jak se kontroluje zápas," řekl Schilb.

Hvězdný Satoranský po historickém úspěchu na MS: Neuvěřitelný pocit, ale ještě nekončíme!

Prvním soupeřem českého výběru v osmifinálové skupině bude v sobotu Brazílie. "Bude to bitva. Nejspíš taky souboj obrů mezi Ondrou (Balvínem) a Andersonem Varejaem. Oba mají fakt šílené účesy. Ale ne, Ondřej hrál dnes výborně, a pokud bude takhle pokračovat dál, bude to proti nám mít složité každý," konstatoval Schilb.

Přivítání basketbalistů v Českém domě po výhře na MS nad Tureckem

SPORT.CZ

ČTK

Basketbal Francie - Austrálie dnes 10:00
20190915T10:00:00+0200
Francie vs. Austrálie
Francie vs. Austrálie
Francie
Austrálie
ČT sport Argentina - Španělsko dnes 14:00
20190915T14:00:00+0200
Argentina vs. Španělsko
Argentina vs. Španělsko
Argentina
Španělsko

Časová osa: Basketbal 2019 - MS mužů v Číně

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.

Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..