Rubriky:

Basketbal

Fantastický Satoranský udivuje svět. Český rozehrávač je nominován na nejimpozantnějšího hráče turnaje

12. září 2019 19:45 - Peking/Praha

Mistrovství světa v basketbalu ještě zdaleka neskončilo, Mezinárodní basketbalová federace (FIBA) už ale nominovala dvanáct výrazných tváří šampionátu, z nichž vzejde hráč, který na turnaji udělal na diváky největší dojem. A mezi nominovanými je i česká stopa. Je jí rozehrávač Tomáš Satoranský. O vítězi ankety rozhodnou fanoušci.

 

Mudra ČBF/Václav, ČTK

Národní tým se v historii samostatného Česka na MS dostal úplně poprvé a asi málokdo by před turnajem čekal, že skončí v první šestce. Jenže čeští basketbalisté se rvou jako lvi a fantastickými výsledky oslňují fanoušky po celém světě.

Nevyčnívají navíc „pouze" coby tým, blýskají se také parádními individuálními představeními. A právě díky skvělým výkonům byl nyní rozehrávač Tomáš Satoranský nominován do otevřeného hlasování fanoušků o hráče, který na ně na turnaji nejvíce zapůsobil. Hlasovat lze na oficiálních stránkách FIBA.

Mezi nominovanými mají po jednom zástupci poražení čtvrtfinalisté (vedle Čechů také Poláci, Američané a Srbové) a po dvou hráčích semifinalisté (Australané, Argentinci, Francouzi a Španělé). Nejužitečnějšího (MVP) hráče MS vybere direktoriát turnaje.

Češi zažívají výjimečný šampionát. Již nyní je jisté, že minimálně zopakují dosud nejlepší umístění národního týmu na MS, kterého bylo dosaženo již před téměř padesáti lety, konkrétně na světovém šampionátu v roce 1970, na němž tehdy ještě českoslovenští basketbalisté skončili na šesté příčce. To navíc mohou ještě o stupínek vylepšit, pokud v sobotu porazí Srby.

Češi překonali i nejdivočejší sny. Přijdu si jako v pohádce, zářil Satoranský

bak, Sport.cz

ČT sport 75:95 Argentina - Španělsko 75:95   konec
20190915T14:00:00+0200
Argentina vs. Španělsko
Argentina vs. Španělsko
Argentina
Španělsko
Basketbal 67:59 Francie - Austrálie 67:59   konec
20190915T10:00:00+0200
Francie vs. Austrálie
Francie vs. Austrálie
Francie
Austrálie

Časová osa: Basketbal 2019 - MS mužů v Číně

Filtr článků - Basketbal


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.

Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..