Rubriky:

Basketbal

Francie - Austrálie 67:59 Francouzi slaví po úžasném obratu bronz. Zklamaní Australané historický kov nemají

15. září 2019 09:56 - Peking
(Aktualizováno: 15. září 2019 12:19)

Basketbalisté Francie na mistrovství světa v Číně v utkání o třetí místo porazili 67:59 Austrálii a stejně jako na minulém šampionátu získali bronz. Jejich soupeř, který ve čtvrtfinále vyřadil českou reprezentaci, promarnil šanci vybojovat první medaili z velkých turnajů. Ve finále se od 14 hodin utkají Argentina se Španělskem.

 

Kim Kyung-hoon, Reuters

Francouzi ještě ve třetí čtvrtině prohrávali o 15 bodů, ale v závěrečném dějství stejně jako ve čtvrtfinále s pětinásobnými šampiony z USA dokázali skóre otočit. Velkou zásluhu na tom měl Andrew Albicy, jenž v poslední desetiminutovce dal tři trojky. Nejlepším střelcem zápasu byl s 19 body Francouz Nando de Colo.

Francouzi si po bronzu z roku 2014 připsali druhou medaili z mistrovství světa. Australané, které dnes v Pekingu táhl 17 body Joe Ingles, si alespoň po dvou pátých místech vylepšili maximum ze světových šampionátů. Jejich nejlepším výsledkem na olympiádě jsou čtyři čtvrtá místa.

Francouzský basketbalista Evan Fournier střílí v zápase o bronz na MS v basketbalu s Austrálií.

Jason Lee, Reuters

Vyvrcholením celého programu světového šampionátu pak bude od 14 hodin souboj Španělska s hvězdným Marcem Gasolem a obrovského překvapení turnaje - mužstva Argentiny, které vede nestárnoucí, téměř čtyřicetiletý Luis Scola.

Mistrovství světa basketbalistů v Číně:
O 3. místo (Peking):
Francie - Austrálie 67:59 (11:16, 21:30, 42:46)
Nejvíce bodů: De Colo 19, Fournier 16, Albicy, Batum oba 9 - Ingles 17, Mills 15, Kay 9. Fauly: 17:20. Trestné hody: 13/8 - 9/5. Trojky: 9:4. Doskoky: 38:36
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.