Curry počítá se startem v olympijském basketbalovém týmu USA

18. září 2019 20:40 - New York
(Aktualizováno: 18. září 2019 20:44)

Hvězdný americký basketbalista Stephen Curry počítá pro příští rok se startem na olympijských hrách v Tokiu. Trojnásobného vítěze NBA, jenž stejně jako řada dalších velkých jmen chyběl v týmu USA na letošním mistrovství světa v Číně, čeká pod pěti kruhy premiéra.

 

Ng Han Guan, ČTK/AP

"Takový je plán. Musím to ale zaklepat na dřevo, aby ho nenarušilo žádné zranění a podobné věci," řekl rozehrávač Golden State Warriors v rozhovoru pro ESPN. "V olympijském týmu jsem nikdy nebyl. Byl jsem dvakrát na mistrovství světa v týmu, který získal zlato. Olympiáda je zkušenost, kterou chci zažít. Příští rok se doufám dočkám," dodal.

Jednatřicetiletý Curry slavil s americkým týmem titul mistra světa v roce 2010 a 2014. Start na šampionátu v Číně předem vyloučil stejně jako například LeBron James.

Trenér amerických basketbalistů Gregg Popovich.

Athit Perawongmetha, Reuters

Z nominace trenéra Gregga Popoviche se pak postupně omlouvaly další hvězdy. Výběr USA, který ve skupině hrál i s českou reprezentací, nakonec na turnaji obsadil až sedmé místo, což byl jeho nejhorší výsledek v historii.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.