KP Brno - Gorzów 71:67 Basketbalistky KP Brno mají první výhru v Evropském poháru

Brno

Basketbalistky KP Brno porazily ve čtvrtém kole Evropského poháru polský Gorzów 71:67, zaznamenaly první výhru v soutěži a mají stále šanci postoupit ze skupiny. Z ní půjdou do play off dva nejlepší týmy a ještě čtyři celky ze třetích míst deseti skupin.

Brňanky držely krok s favorizovaným polským týmem od úvodních minut, výborně doskakovaly, hrály aktivně a agresivně. V prvním poločase je táhla střelecky Sarah Beránková, autorka čtyř trojek.

Klíčem k brněnskému vítězství byl úvod druhého poločasu. Brno šňůrou 11 bodů Polkám uteklo, střelecky se začalo dařit Michaele Staré a Gabriele Greenové. Hlavní bylo, že Eva Kopecká uhlídala americkou střelkyni v polských službách Kahleah Copperovou, která dala jen 12 bodů. V úvodním kole přitom Brňankám při vítězství Gorzówa 93:57 nasázela 33 bodů.

Právě obrannou fázi vyzdvihl trenér KP Dušan Medvecký. "Já jsem před zápasem tvrdil, ze uspět můžeme jen jako tým. To se potvrdilo, podali jsme týmový výkon založený na vynikající obraně. Ubránili jsme Copperovou a to rozhodlo," řekl.

Další pohárový zápas sehrají Brňanky až 28. listopadu, jejich soupeřem bude v Turecku největší favorit skupiny Botas Ankara.