Chicago - Miami 108:116Satoranský tentokrát nezářil a jeho Chicago prohrálo

Basketbalisté Chicaga nestačili doma na Miami a druhému týmu Východní konference NBA podlehli 108:116. Tomáš Satoranský strávil na palubovce 21 minut, nasbíral šest bodů, pět asistencí a dva doskoky. Bulls prohráli jedenáctý zápas z šestnácti a propadli se v konferenční tabulce na 12. místo. V dresu Miami Heat nastřílel svému bývalému klubu 27 bodů Jimmy Butler.

Basketbalová hvězda Houstonu James Harden (v červeném) se snaží prosadit přes Paula George z týmu Los Angeles Clippers v zápase NBA.

Chicago nezačalo dobře. Poprvé se domácí tým prosadil až po pěti minutách při hrůzném skóre 0:15, přičemž dvakrát nepřesně střílel i český rozehrávač Satoranský. Naopak při chuti byl Kendrick Nunn a v první čtvrtině dal 13 ze svých celkových 21 bodů.

Mizerný úvod donutil kouče Jima Boylena brzy střídat. "Nebojovali. Zach (LaVine) a Lauri (Markkanen) i další členové základu musí hrát líp, abychom mohli pomýšlet na výsledky, které bychom si přáli," řekl Boylen.

Satoranský se vrátil na hřiště v 18. minutě a odehrál svůj nejlepší úsek zápasu. Sice začal ztrátou, ale pak dvakrát získal míč, hru týmu režíroval čtyřmi asistencemi a před odchodem do kabin dal oba trestné hody. I tak ale Bulls prohrávali o 24 bodů.

Ve druhé půli manko ještě narostlo a brzy dostali prostor opět náhradníci. Čtyři a půl minuty před koncem prohrávali 81:103, ale po sérii 20:5 se dotáhli na sedm bodů. Hráči Miami si nicméně páté vítězství v řadě pohlídali.

"V prvním poločase jsme hráli výborný basket, jenže ve druhé půli přišlo zase mentální polevení. Takhle to nejde," zlobil se Butler, který hájil dres Chicaga v letech 2011 až 2017.

V překonávání rekordů pokračuje dvacetiletý Slovinec Luka Dončič. K vysoké výhře Dallasu nad Clevelandem 143:101 pomohl 30 body a 14 asistencemi a stal se nejmladším hráčem v historii, který ve třech duelech po sobě zaznamenal alespoň 30 bodů a přes deset nahrávek.

Nejlepší tým soutěže Los Angeles Lakers zvítězili v Oklahomě 130:127. LeBron James se postaral o 23 bodů a 14 asistencí, pivot Anthony Davis měl 33 bodů a 11 doskoků. Denver si doma poradil 96:92 s Bostonem, kterému se zranil rozehrávač Kemba Walker. Po srážce se spoluhráčem a s podezřením na otřes mozku zamířil do nemocnice. V dresu Nuggets zaznamenal triple double za 18 bodů, 16 doskoků a 10 asistencí srbský pivot Nikola Jokič.

Nečekaným úprkem z haly skončil zápas v Salt Lake City, v němž domácí Utah porazil Golden State 113:109. Policie po utkání objevila podezřelé zavazadlo a nařídila vyklidit arénu. Většina fanoušků už byla v té době pryč. Basketbalisté domácího týmu, někteří z nich stále v dresech, zamířili okamžitě ke svým vozům, hosté byli urychleně evakuováni v týmovém autobusu. Nakonec se ale ukázalo, že šlo o planý poplach.