Brutální nadílka! Basketbalistky USK vyhrály v lize o 92 bodů

Basketbalistky USK navázaly v domácí soutěži na středeční rekordní výhru v Evropské lize nad tureckou Cukurovou (109:50) a ve 14. kole deklasovaly nováčka z Chomutova 129:37. Roli favoritek splnily na domácím hřišti i hráčky Žabin Brno, které přehrály Trutnov 119:67.

Basketbalistka Kateřina Elhotová z USK Praha.

Chomutov začal proti úřadujícím šampionkám výborně a po minutě a půl vedl 7:4, zbytek čtvrtiny ale prohrál 2:35 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Pražanky i bez zraněných Kateřiny Elhotové a Terezy Vyoralové bez problémů navyšovaly náskok až na konečných 92 bodů.

Nejlepší ligová střelkyně Brionna Jonesová k výhře přispěla 28 body a 12 doskoky. Double double zaznamenala i Cristina Ouviňaová, která ke 14 bodům přidala 12 asistencí.

S přehledem si vedly i Žabiny, které v duelu s Trutnovem ani jednou neprohrávaly. Hosté dokázali ve vyrovnaném úvodu v páté minutě naposledy srovnat na 14:14, pak už rozdíl ve skóre narůstal. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body Natálie Stoupalová, která přidala i devět doskoků.