Rubriky:

Basketbal

Opora USK Thomasová je nejlépe bránící hráčkou Euroligy

23. dubna 2020 19:01 - Mies

Opora basketbalistek USK Praha Alyssa Thomasová byla vyhlášena nejlépe bránící hráčkou Evropské ligy. Osmadvacetiletá Američanka ovládla v přerušené soutěži statistiku doskakování a získaných míčů, anketu evropské sekce mezinárodní federace FIBA vyhrála před krajankou Elizabeth Williamsovou z Fenerbahce a španělskou spoluhráčkou z USK Cristinou Ouviňaovou.

 

ZVVZ USK Praha

O výsledcích ankety rozhoduje hlasování euroligových trenérů, médií a fanoušků, přičemž u prvních dvou skupin Thomasová zvítězila. Basketbaloví příznivci ji zařadili až na sedmé místo.

Thomasová po 14 odehraných utkáních byla třetí nejlepší střelkyní s průměrem 18,3 bodu na zápas a jako jediná v soutěži se ve statistikách dostala přes 11 doskoků a také přes tři získané míče na utkání. Aktuální vicemistryně WNBA, kde je hráčkou Connecticutu, aspiruje také na ocenění pro nejlepší hráčku euroligové sezony.

https://www.facebook.com/zvvzusk/posts/10157199171576526

V nominaci jsou s ní i Ouviňaová a další americká opora USK Brionna Jonesová. Trenérka Natália Hejková je mezi kandidáty na kouče sezony, už dříve obsadila Veronika Voráčková druhé místo mezi mladými hráčkami.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Podsekce:

   
  • Pavouk o 5. až 8. místo
  • Pavouk play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..