Rubriky:

Basketbal

Morant byl jednoznačně zvolen nováčkem roku v NBA

4. září 2020 09:40 - Orlando

Rozehrávač Memphisu Ja Morant byl zvolen nejlepším nováčkem sezony v NBA. Jednadvacetiletý basketbalista ovládl tradiční anketu jednoznačně před Kendrickem Nunnem z Miami a hvězdou New Orleans Zionem Williamsonem. V hlasování získal Morant 99 prvních míst ze 100.

 

Mike Ehrmann, ČTK/AP

Druhý hráč loňského draftu se v aktuální sezoně, kterou narušila pandemie koronaviru, blýskl v 67 zápasech základní části průměry 17,8 bodu, 7,3 asistence a 3,9 doskoku na utkání. Při střelbě z pole měl úspěšnost 47,7 procenta, z trojkové vzdálenosti 33,5 procenta. Patnáctkrát si připsal double-double a dvakrát dokonce triple-double. Na kontě už má i třicetibodový zápis, 30 bodů nastřílel v říjnovém duelu s Brooklynem.

Celkem Morant v hlasování získal 498 bodů. Druhý Nunn nasbíral 204 bodů a Williamson, jenž bral jediné zbývající první místo, dostal 140 bodů.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.