Rubriky:

Basketbal

Sportovci žádají po Bělorusku okamžité propuštění vězněné basketbalistky

8. října 2020 15:06 - Minsk/Praha

Asociace evropských sportovců (EUA) vydala prohlášení, ve kterém žádá okamžité propuštění vězněné běloruské basketbalistky Jeleny Leučankové. Ta byla minulý týden zadržena na minském letišti kvůli účasti na protestech proti prezidentu Lukašenkovi a následně odsouzena k patnáctidennímu pobytu za mřížemi.

 

„Odsuzujeme svévolné a násilné zacházení s protestujícími a používání jakéhokoliv nátlaku a represí, včetně sportovních a ekonomických, vůči běloruským sportovcům," píše se ve výzvě EUA.

Podle amerického serveru CNN se Leučanková chystala opustit zemi kvůli plánovanému lékařskému zákroku v zahraničí. Běloruský režim vůči domácím sportovcům stupňuje represe a sedmatřicetiletou dvojnásobnou olympijskou reprezentantku zadržel a následně uvěznil.

Nesouhlas s politickou situací a s výsledky voleb vyjádřilo v otevřeném dopise na 700 běloruských sportovců. Mezi nimi je několik reprezentantů včetně olympijských medailistů veslařky Alexandry Pankinové nebo plavkyně Alexandry Herasimenjové.

pb, Sport.cz

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.