Uragán pod koši. Šampionky sahaly po výhře o sto bodů

24. listopadu 2020 16:25 - Praha

Střelecký koncert mistryň. Basketbalistky USK Praha deklasovaly v ligové předehrávce 7. kola SBŠ Ostrava 113:26 a vyhrály i osmý zápas v sezoně. Favoritky nedaly na Královce hostujícímu týmu šanci, a přestože v druhém poločase šetřily opory, připsaly si třetí nejvyšší bodový zisk v aktuálním ročníku. Další dva zápasy absolvují úřadující šampionky v domácí hale v příštích dvou dnech.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pražanky, které příští týden čekají v podobně rychlém sledu tři zápasy v euroligové "bublině" v Istanbulu, od počátku soupeřky přehrávaly a soustředěnou obranou jim dovolily na úvodní čtvrtinu pouhé čtyři body. Samotným se jim přitom při střelbě dařilo. Hvězdou zápasu se stala Alyssa Thomasová, která dala 14 bodů, doskočila devět míčů, zapsala osm asistencí a sedm zisků. Marija Režanová stihla za 22 minut na hřišti double-double za 18 bodů a 10 doskoků.

Hráčky USK v závěru hrály více opatrně, aby se vyhnuly zbytečným zraněním. Hostující tým i díky většímu prostoru v poslední čtvrtině nastřílel jedenáct bodů, o bod víc než za celý první poločas. I tak si USK připsal šesté nejlépe ubráněné utkání v historii klubu.

Basketbalová Renomia liga žen - 7. kolo:
USK Praha - Ostrava 113:26 (30:4, 58:10, 81:15)
Nejvíce bodů: Jonesová a Režanová po 18, Thomasová 14 - Zubacová 10, Kubíčková 7, Tarkovičová 4.
ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.