Němečtí basketbalisté budou hrát bez Schrödera i na olympiádě

14. července 2021 20:54 - Berlín

Největší současná hvězda německého basketbalu Dennis Schröder nepomůže reprezentaci ani na olympijských hrách v Tokiu. Trenér Henrik Rödl uvedl, že s účastí sedmadvacetiletého rozehrávače nepočítá. Schröderovi vypršela smlouva s Los Angeles Lakers a problémem je pojistka, kvůli které chyběl Němcům v nedávné olympijské kvalifikaci ve Splitu.

 

Antonio Bronic, Reuters

"Vycházíme z toho, že tam nebude," řekl dnes Rödl k možnosti, že by Schröder německé basketbalisty v Tokiu posílil. Kouč chce na turnaj vzít dvanáctku hráčů, která si účast na olympiádě vybojovala.

Schröder se po úspěšné kvalifikaci nechal slyšet, že by chtěl v Tokiu hrát. "Jsem pořád k dispozici, ale nejsem v jednoduché situaci. Doufám, že to vyřešíme. Můj agent na tom musí zapracovat," uvedl ve Splitu, kde své krajany podporoval z hlediště.

V Tokiu se němečtí basketbalisté utkají ve skupině s Itálií, Nigérií a Austrálií.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.