Basketbalový reprezentant Bohačík prodloužil ve Štrasburku smlouvu o další rok

12. srpna 2021 10:32 - Štrasburk

Basketbalový reprezentant Jaromír Bohačík bude i v nadcházející sezoně hrát za Štrasburk. Devětadvacetiletý účastník olympijského turnaje v Tokiu prodloužil smlouvu s francouzským klubem o rok. SIG oznámil pokračování spolupráce s českým rozehrávačem či křídelním hráčem na svém webu.

 

Eric Gay, ČTK/AP

Bohačík od loňského příchodu z Nymburka, s kterým předtím získal dva mistrovské tituly, odehrál za Štrasburk 31 ligových zápasů s průměry 9,6 bodu, 2,3 doskoku a 2,2 asistence. V patnácti startech v Lize mistrů měl ještě o něco lepší čísla (10,3 - 2,5 - 2,5). V obou soutěžích pomohl týmu postoupit do semifinále.

"Jsem rád, že bude pokračovat další sezonu. Během minulého ročníku se zapracoval a stal se pilířem naší hry. Je to vynikající týmový hráč, dokázal, že je důležitým hráčem pro naši útočnou hru. Francouzskou ligu už teď zná lépe, už se nemusí adaptovat," konstatoval na klubovém webu finský trenér Štrasburku Lassi Tuovi.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.