Rubriky:

Běžkyně sobě

Nedopila své pivo. A výhru musela vrátit, byla diskvalifikována

20. prosince 2016 08:51 - Austin

Ve světě sportu se občas dějí podivuhodné věci. Někdy na fotbalové hřiště vběhne pomatenec, kterýžto předtím odhodil všechny své svršky i spodky. Boxeři si někdy místo omračujících ran raději posílají pusinky. A formule někdy létají vzduchem místo toho, aby jezdily. Abyste ale museli vracet medaili i s těžce vydřenou finanční prémií, protože jste nedopili svoje pivo, to se stává opravdu velmi zřídka. A nikdy se to dokonce ještě nestalo ani v České republice. Zato v Americe je asi možné úplně všechno.

 

Profimedia.cz

Austin v Texasu se stává ve světě sportovních klání čím dál známější také díky své pivní míli. Jedno třetinkové pivo, jeden atletický ovál a tak celkem čtyřikrát dokola. Tak by se dalo ve stručnosti shrnout, o co v tomto sportovním odvětví vlastně jde. Takové mistrovství světa v rychlostním pití a běhání.

ČTĚTE TAKÉ: Duší byl náš. Vypil denně 16 piv a podával rekordní výkony

Velmi dobře si už tradičně v podobných utkáních vede Kanada. Země nejvíce držitelů světových rekordů v této zajímavé disciplíně nezklamala ani tentokrát. Elitní závod tradičně vyhrála a kromě prvního obsadila také druhé a čtvrté místo.

Američanka Alisson Grace Morganová s přehledem zvítězila v ženské části závodu a nastavila i nový světový rekord doprovázený zajímavou finanční odměnou. O to větší šok zažila krátce poté, co byl její čas z tabulek vymazán a závodnice diskvalifikována. Pořadatelský dohled (takzvaná „pivní policie") shledala, že Alisson nechala ve svých lahvích více pěnivého moku, než je podle pravidel přípustné.

Město Austin bylo ale svědkem i mnohých jiných výstředností. Jako nejstarší člověk světa úspěšně dokončila pivní míli i téměř 83letá Elvira Montesová, vitální stařenka známá svým odporem k pití piva a láskou k pití whisky. Montesová se přiznala, že trénovala na běžeckém páse za současného pití piva, které pak několikrát týdně prokládala skotskou.

Mezi úspěšné hrdiny pivní míle se probojoval i paralympijský účastník Chad Davis, zcela nevidomý běžec. Ten vyběhl na trať i se svým trasérem, který jej obvykle na bězích doprovází. V posledním kole ale trasér svému svěřenci nestačil ani v pití, ani v běhu, a tak proběhl paralympionik cílem zcela sám.

boe, Sport.cz

Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 říjen 2021 listopad 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce