Ultramaratonec uběhl neskutečnou porci kilometrů kolem vlastního domu

3. května 2020 09:31 - Kapské Město/Praha

Jihoafrický ultramaratonec Ryan Sanders si připsal obdivuhodný výkon. Kolem svého domu nedaleko Kapského Města uběhl na jeden zátah vzdálenost 100 mil (160,9 km). Zabralo mu to 26 hodin a 27 minut. Na jeho úctyhodný sportovní počin se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Sanders svou osobní výzvu opatřil hashtagem #HomeRun a nahrál na sociální sítě. Nekonečnou pouť kolem vlastního domu zahájil v čtvrt na dvě v noci a na milník 161 kilometrů doběhl o jeden den dvě hodiny a 27 minut později.

Okruh, který Sanders bezpočetněkrát oběhl, měřil 110 metrů a jeho součástí bylo stoupaní po schodech. Na nich Jihoafričan zdolal převýšení celkem 4 500 metrů. To je, jako by vyběhl zhruba do poloviny Mount Everestu.

„Teď si můžu na chvíli odpočinout a nemusím dělat žádný pětikilometrový zahradní běh nebo něco podobného," žertoval Sanders v narážce na různé internetové výzvy, které se jeho výkonu ani zdaleka nepřiblížily.

Sanders je úspěšným závodníkem v ultramaratonech a v dálkových bězích. Je držitelem rekordního času na podniku Drakensberg Grand Traverse. Pěšky pokořil velkou himalájskou stezku a vyhrál největší dálkové závody na všech kontinentech.

pb, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..