Rubriky:

Běhání

Kde běhat v Praze? Skvělých míst je v hlavním městě spousta

29. září 2020 16:39

Chcete změnit svou obvyklou běžeckou trasu? Ať už rádi běháte v menších parcích ve městech, kde je povětšinou větší koncetrace dalších snaživců, nebo na okraji Prahy v rozlehlejších parcích, tenhle seznam nejobvyklejších míst na běhání v hlavním městě oceníte.

 

Profimedia.cz

Divoká Šárka

Rozlehlá přírodní rezervace v Praze 6 svou rozmanitostí nabízí řadu možností pro všechny běžce. Můžete zde běhat po asfaltu, lesem nebo na louce, je to navíc skvělé místo pro všechny, kdo rádi běhají do kopce a zkouší stále nové trasy. V létě se můžete zchladit třeba na místním koupališti.

V Divoké Šárce můžete snadno zapomenout, že jste v Praze.

Profimedia.cz

Stromovka

Pravděpodobně nejklasičtější místo na běhání v Praze. Není se však čemu divit - park je skvěle dostupný z centra města a nabízí řadu možností při volbě trasy s asfaltovými i přírodními cestami. Běžecký trénink zde můžete i proložit dynamickým cvičením na jednom z workoutových hřišť.

Stromovka je běžeckým rájem.

Profimedia.cz

Cibulka

Košíře jsou výborná volba pro všechny běžce, hlavně ty z okolí Prahy 5. Oblast Cibulky a přírodního parku Košíře-Motol je plná přírodních a asfaltových cest v řídkých i hustých lesích. Okolí rozhledny Cibulky potkáte jak běžce, tak cyklisty i pejskaře.

V lesoparku na Cibulce narazíte na spoustu romantických zátiší.

Profimedia.cz

Kunratický les

Také známý jako Krčský les na Praze 4 je další oblíbenou destinací na běhání. Výborná oblast pro běžce všech úrovní, kteří rádi běhají v přírodě. Kunratický les je plný zvěře, včetně muflonů. Běžci si navíc můžou vybrat mezi osmikilometrovým okruhem kolem lesa nebo vlastní trasou jeho nitrem.

V "Krčáku" se ocitnete v opravdovém lese.

Profimedia.cz

Parukářka

Stejně jako Vítkov, také Parukářka je nejlepší volbou pro běžce z okolí Žižkova. Oba to jsou parky sice poněkud menší rozlohy, výhledy na Žižkovskou věž a Pražský hrad tomu však dají zapomenout.

Při běhu na Parukářce si užijete výhledy na Prahu...

Profimedia.cz

Letná

Další výborná a hlavně oblíbená alternativa v centru města. Najdete zde nepřeberné množství možností co se týká tras, ale i typů tréninku. Ten si totiž můžete zpestřit třeba výběhem Letenských schodů. Okolí Letné a Letenských sadů je známé také pro krásný výhled na město. Nezklame ani točené pivo.

...stejně jako z parku na Letné.

Profimedia.cz

Prokopské údolí

Místy se zde najde těžší terén, jinak je však Prokopské údolí oblíbenou běžeckou destinací hlavně díky krásnému skalnatému prostředí a běžeckým možnostem. Stejně jako v případě Kunratického lesa, i zde si můžete vybrat ze široké škály běžeckých tras a okruhů. Občasný nával běžců vás zde nesmí zaskočit.

Prokopské údolí nabízí romanticky divoké scenérie i skvělé běžecké možnosti.

Profimedia.cz

Ladronka

Ideální volba pro nenáročné běžce, Ladronka je rovinatým parkem s otevřenou plochou, okruh v parku měří 4,2 kilometru. Oblíbená je také mezi bruslaři, ti však mají k dispozici cyklostezku, jež vede podél stezky pro chodce a běžce. Díky osvětlení je místo také vhodné pro večerní běhání.

Park na Ladronce svým nenáročným profilem láká běžce, bruslaře, cyklisty i další příznivce pohybu.

Profimedia.cz

šel, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..