Rubriky:

Ladíme

Fast Foot: Miliardy lidí nosí bačkory. Rebelie. My řekli ne!

11. května 2015 07:01 - Praha

Změna je život, tak jsme ji tedy provedli. Vyfasovali jsme nové běžecké boty, ale tentokrát jsme je rychle sundali a nechali je odpočívat v trávě. V dalším díle seriálu Fast Foot jsme okusili běhání naboso. Jistotu před prvními metry jsme měli jedinou, chodidla budou špinavá.

Sport.cz

Boty jsou vynález, který naši dávní předkové nepoužívali, ale obuvnická lobby nakonec vyhrála, obula nás a zhýčkala. Miliardy lidí nosí bačkory. My jsme se pokusili na pár hodin tomuto postavit. Po konci ale ne každý chtěl pokračovat v bosé rebelii.

Ta představa je idylická. Sluníčko, teplo, tráva. Vy běžíte, vítr ve vlasech (pokud příroda neurčila jinak). Držíte se s milovanou polovičkou za ruku a nekonečná luka vás omamují a vy běžíte a běžíte, síly neubývají. Ano? Ne. Stop. Tohle byla reklama na životní pojištění.

My okusili i všudypřítomný asfalt, kterým města jednadvacátého století zkrátka oplývají. Občas kostky, potkáte i tramvajové koleje.

René, který pár set kilometrů bez bot už naběhal, byl v pohodě. Zbylé osazenstvo zpočátku cítilo každou nerovnost, nástrahy, které chodníky a stezky nabízejí. Všichni ale přežili. Domů přesto nikdo bez bot nevyrazil - zpátky do bačkor, obuvnická lobby opět vyhrála. Konec rebelie.

Pokud chcete vidět více, stačí kliknout na Fast Foot - Škola běhu, která vychází každé pondělí na www.stream.cz.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce