SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - válcujeme hamstringy

14. dubna 2016 07:13 - Praha

Hamstringy. Neboli zadní část stehen. Po kvadricepsech další svalová skupina na lidském těle, která patří mezi ty velké. Pokud se běžci o tuto partii pravidelně nestarají, mohou poznat při běhání problém, který se může projevit například v křečích. Právě proto si dnes ukážeme, jak uvolnit toto svalstvo doma.

Sport.cz

Pro uvolňovací a mobilizační cvičení opět využijeme válec stejně jako v předchozích případech, což má výhodu, že nemusíte kupovat další pomůcky.

Oblast zadní strany stehen budeme mobilizovat a uvolňovat pomocí válce, který se bude pohybovat ve dvou zónách. První je od kolene do polovičky stehen, druhá od poloviny stehen do oblasti kyčle. Opět budeme vlákna rolovat. Druhým postupem bude křížené tření. Jako v přechozích případech půjdeme do úrovně příjemné bolesti.

Rolování ovlivňuje triggery - spoušťové body, které v těle vznikají v důsledku nerovnováhy a mohou být i bolestivé, což může vést k omezení pohybu. Celá masáž by neměla být bolestivá. Běžec by měl pouze cítit napětí a uvolnění, které mu je příjemné.

Měli jste možnost vidět
Chodidlo, lýtko, holeň, stehno
Připravované díly
Oblast kyčle, záda

Jak dlouho?

Obecně se rolování doporučuje dvakrát až třikrát týdně po dobu 20 - 30 minut po konci tréninku. Jsou ale i tací, kteří rolují denně, třeba místo strečinku, a to okolo deseti minut.

Proč regenerace?

V rámci regenerace můžete používat více pomůcek - válce, míčky s odlišnou tvrdostí, masážní tyče a další. Pomůcky se dají využít prakticky kdekoliv. Můžete se namasírovat doma, v práci, na cestách, v přírodě.

Čemu můžeme předejít?

Cílem je zaměřit se na klíčové oblasti těla, můžeme předejít oslabení, přetížení a tím pádem také možnému zranění a zhoršení sportovního výkonu. Zároveň napomůžeme regeneračním procesům, které pak mohou probíhat rychleji a lépe.

Behani.sport.cz děkuje za spolupráci trenérovi Ondřeji Lungovi z Trigger Pointu a Nikole Bartákové.

lik,kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Patička stránky: