Rubriky:

Ladíme

SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - míčkem na oblast kyčle

21. dubna 2016 07:04 - Praha

Další oblastí v našem seriálu o domácím masírování je oblast kyčle. Tentokrát ale nepůjde o čas s válcem, nyní využijeme míček. Tento postup nebude tak snadný jako předchozí, ale každý ho nakonec zvládne. Jde o cvik a cit, který vám pomůže při tomto uvolňovacím a mobilizačním cvičení.

Sport.cz

Základní pozice pro práci s míčkem bude na břiše, když masážní pomůcku umístíme tři centimetry šikmo pod pupík směrem ke kyčli. Samotná technika vleže na břiše má tři základní kroky, které postupně na sebe navazují.

Jako první si vyzkoušíte pozici kobry. Jde o vytažení směrem dopředu. Dále zatlačení loktů směrem k pánvi. Následuje vytažení nohy tam, kde je míček, posléze následuje uvolnění. Práce s míčkem je výborná pro běžce pro nastavení pánve a uvolnění.

Měli jste možnost vidět
Chodidlo, lýtko, holeň, stehno, hamstringy
Připravované díly
Záda

Rolování ovlivňuje triggery - spoušťové body, které v těle vznikají v důsledku nerovnováhy a mohou být i bolestivé, což může vést k omezení pohybu. Celá masáž by neměla být bolestivá. Běžec by měl pouze cítit napětí a uvolnění, které mu je příjemné.

Jak dlouho?

Obecně se rolování doporučuje dvakrát až třikrát týdně po dobu 20 - 30 minut po konci tréninku. Jsou ale i tací, kteří rolují denně, třeba místo strečinku, a to okolo deseti minut.

Proč regenerace?

V rámci regenerace můžete používat více pomůcek - válce, míčky s odlišnou tvrdostí, masážní tyče a další. Pomůcky se dají využít prakticky kdekoliv. Můžete se namasírovat doma, v práci, na cestách, v přírodě.

Čemu můžeme předejít?

Cílem je zaměřit se na klíčové oblasti těla, můžeme předejít oslabení, přetížení a tím pádem také možnému zranění a zhoršení sportovního výkonu. Zároveň napomůžeme regeneračním procesům, které pak mohou probíhat rychleji a lépe.

Behani.sport.cz děkuje za spolupráci trenérovi Ondřeji Lungovi z Trigger Pointu a Nikole Bartákové.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 říjen 2021 listopad 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce