Rubriky:

Odjinud

Nejhorší čtvrtku světa opanoval Nor

30. srpna 2018 08:02 - Vídeň

V rakouském Bischofshofenu se konalo historicky druhé mistrovství světa ve specifickém běhu Red Bull 400 World Championships. Tady se běhá do nejprudších a největších skokanských můstků světa. Série závodů konajících se v nejrůznějších státech je známa také jako „nejtěžších 400 metrů v životě“. Rakouské mistrovství přineslo překvapení, a to i v českých barvách.

Reuters

Mezi 1800 účastníky ze 40 zemí světa na prestižním můstku Paul-Ausserleitner-Schanze zvítězil teprve 18letý Nor Erik Resell, který vypálil rybník jak domácímu Mayerovi, tak Palzerovi z Německa. Jeho vítězný čas se hladce vešel pod magickou hranici čtyř minut - 3:16,6.

Sedmkrát o brutálním výběhu na skokanský můstek. Harrachov straší

I přes velká očekávání nezabodoval na stupních vítězů ani šampión z Turecka. Obhájce titulu Ahmet Arslan se na bednu nevešel. „Je to neskutečné, byl to opravdu tvrdý závod. Na posledních metrech jsem se snažil ze sebe dostat opravdu všechno. Podmínky byly pro všechny velice náročné," líčil v cíli vítězný Resell.

V kategorii žen si rakouské barvy spravily chuť, když Andrea Mayrová (38) s náskokem 30 vteřin zvítězila ve své kategorii. Pro Česko je určitě zajímavá stříbrná příčka, kterou obsadila Adéla Stránská, běžkyně do vrchu ze známého sesterského běžeckého dua. Třetí příčka patřila Polce Januszykové.

Na domácí půdě obhájili titul ve štafetách hasičských družstev požárníci z FF Rutzenmoos.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce