Češi na Sardinii prolili krev. To nejhorší mají ale stále před sebou

12. května 2017 08:23 - Praha

V pátek 5. května odstartoval na Sardinii jubilejní 100. ročník cyklistického Giro d´Italia. Už ve čtvrtek se ale na trať stého Gira vydalo „sedm statečných“, bláznů na koloběžkách, kteří si chtějí naložit přesně to, co v rámci prestižního podniku absolvují profesionální cyklisté. Stejná parta i přes počáteční absolutní nedůvěru všech už před čtyřmi lety zdolala 100. ročník Tour de France. Nyní před nimi stojí nejobtížnější cyklistický závod světa. Dojedou?

 

Ivo Dvořák/Kick Italy 2017

„Jde o první pokus o absolvování Gira d´Italia na koloběžkách. Každou etapu jedeme den před cyklisty. Celkem jednadvacet etap, cirka 3 600 kilometrů a přes 40 000 výškových metrů. To vše jako Královna Koloběžka I. Tedy žádné převody, jen nohy a odraz od země," říká Michal Kulka, jeden z členů týmu Kick Italy 2017.

Češi na pohodlí kašlou. Chtějí ve světě něco dokázat i bez okázalého luxusu

Dnes jedou osmou etapu (cyklistickou sobotní) a na konci dne tak budou mít v nohách a kolech svých kickbiků hodně přes 1500 kilometrů. Teplou, ale značně větrnou Sardinii s nepříjemně nízkými nočními teplotami má šestice českých borců a jeden finský úspěšně za sebou. „Na stupátku koloběžky strávíme minimálně deset hodin denně. V nejtěžších etapách někdy třeba i ke dvaceti hodinám. A pokud nás později v Alpách chytne zima a déšť, nebo třeba i sníh, pak půjde opravdu do tuhého," dodává s hloubavým výrazem další člen projektu Honza Vlášek.

Celý tým už si zakusil mnoho ze strastí etapových závodů. Bude to všechno? Zůstane u spálenin od sluníčka, puchýřů, nepěkných střevních příhod a odřenin od pádů, nebo přijde ještě něco horšího?

„Udělal jsem chybu. Na kruháč jsem vjel ve vysoké rychlosti s přesvědčením, že mě přijíždějící auto vidí. Nevidělo. Tak jsem to raději položil. Mám nějaké spáleniny od asfaltu, ale nic hrozného. Doufám, že to byl první i poslední pád celého mančaftu," hodnotí zatím největší krizi benjamínek projektu Kuba Kopecký, jenž cedil krev hned v první etapě na kruhovém objezdu v Olbii.

Po pěti etapách nazrál čas k prvnímu většímu hodnocení akce: „Na rozjezd to bylo opravdu těžkých pět dnů. Ve druhé etapě jsme na stupátku strávili přes 16 hodin a dala nám opravdu za uši. Třicetikilometrové stoupání na závěr a pak noční sjezd do Tortoli, čtyři hodinky spánku a znovu do práce při etapě do Cagliari. Do toho vedro, při kterém tekl asfalt. Prostě peklo," zhodnotil Sardinii s vráskami na čele Tomáš Pelc, jeden z koloběžkářů.

Nic však není rozhodnuto, přejme našim a finským borcům štěstí, ať je k nim šílená italská doprava milosrdná, počasí příjemné a sil ať mají na rozdávání!

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2021

84. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce