Rubriky:

Odjinud

Sandály i sukně, Tarahumarové vs. zbytek světa. Měděnými kaňony se prohnaly stovky běžců

24. července 2017 07:56 - Praha

Do ikonických Měděných kaňonů na severu Mexika, které proslavila kniha Chrise McDougalla Zrozeni k běhu, se opět vrátily stovky běžců, aby změřily síly s legendárními tarahumarskými vytrvalci. Podívejte se na video, jak to při klání na strmých stezkách vypadalo.

Reuters

Běhy na tratích 63 a 100 kilometrů přilákaly milovníky ultra ze samotného Mexika, Spojených států, Francie či Španělska. A na startu samozřejmě nemohli chybět zástupci Tarahumarů, kteří ve svých proslulých sandálech huaraches pobíhali po kaňonech už po staletí, než je světu objevil McDougall ve zmíněném běžeckém bestselleru.

Náročný závod si nenechala ujít ani řada žen a zejména tarahumarské závodnice na startu budily patřičnou pozornost. Na trať se totiž vydávaly v tradičních šatech, které jim ale na rychlosti rozhodně neubraly.

pn, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce