Češi mrhají svým životem u televizí. Máme jednoduché řešení!

20. března 2016 09:00 - Praha

Češi obecně patří k největším čumilům světa. Denně nakoukáme do mobilů, televizí, tabletů nebo počítačů přes sedm hodin. Podle jedné studie patříme ve sledování nejrůznějších obrazovek na 12. místo na světě. V Evropě jsme dokonce nepřekonatelní ‒ na prvním místě. Jak zabezpečit, aby nám život jen neutíkal mezi prsty? Možná nám jen chybí nějaký ušlechtilejší koníček. Jiná studie přináší překvapivě snadné řešení.

 

Profimedia.cz

Nejvíce času trávíme sledováním obrazovek počítačů. Na druhém místě je dnes samozřejmě mobilní zařízení ‒ chytrý telefon. Roste i podíl tabletů. Ačkoli je u nás sledování televize s průměrnými 111 minutami až na patnácté světové pozici společně s Tureckem, čísla jsou přesto alarmující. Je až zarážející, že na celém světě mají televizi už tři čtvrtiny všech lidí. Naštěstí se v západním světě pomalu začíná šířit také trend domácností bez televize.

ČTĚTE TAKÉ: Kontroverze na druhou: Technické pomůcky běhu pomáhají, nebo škodí?

Co s ušetřeným časem? Kam s téměř dvěma hodinami denně, které někteří z nás neprosedí před televizí? Co si počnout, jaký směr určit svému dalšímu životu? To jsou otázky, na něž další studie, tentokráte od protinožců z Austrálie, přináší jednoduchou a účinnou odpověď ‒ ven a běhat!

Sport působí na televizi jako repelent. Výsledky studie jednoznačně potvrzují fakt, že kdo sportuje, tráví před televizí méně času. A teď pozor: Pokud cvičíte, hýbete se, běháte dohromady alespoň dvě a půl hodiny týdně, zkracuje se vaše doba ztracená čučením do obrazovky o 50 minut. Ovšem denně! Ano, dvě a půl hodiny pohybu týdně vám ušetří téměř šest hodin času týdně! To je přes 300 hodin ročně. To je dobrý obchod, ne? O důvod více, proč začít běhat, co říkáte?

Bonus navíc: Když se televize zbavíte úplně a přístroj oficiálně odhlásíte, rodinný rozpočet obohatíte o ušetřených 135 korun měsíčně, 1620 korun ročně.

kü, Sport.cz

Máte doma televizi?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce