V cíli drsného závodu lidé kolabují. Česko vybojovalo stříbro

20. července 2016 09:01 - Titisee-Neustadt

Ne všechny závody jsou tak tvrdé, ale tenhle je. Ne každý v sobě najde dost odvahy a zároveň dost pokory, aby se mohl postavit na start a správně si rozvrhl síly do nelehkého klání s infarktovým stoupáním. Ani ti, co v sobě najdou dost odvahy, ještě nemají vyhráno. Nejprve je nutné projít sítem kvalifikačních rozběhů.

Reuters

V polovině července se v německém Titisee-Neustadt běžel další závod do vrchu oblíbené série Red Bull 400. Na tomto místě se obvykle setkávají světová esa ve skocích na lyžích. Tentokrát ale bylo vše obráceně. Závody začínají dole na kraji bubnu a cílová čára je v horních partiích skokanského můstku.

BUDE VÁS ZAJÍMAT: Nejdrsnější pokušení v Česku! Nadechněte se na skokanskou K120

Na území Schwarzwaldu, největšího souvislého středohoří Německa, se sešlo přes 600 běžců a běžkyň z celkem 28 zemí světa, aby zde poměřili své síly. Přitom premiéru měla pověstná „čtyřstovka" na zdejším můstku teprve loni. A zdá se, že počátek byl úspěšný. Letos se totiž na startu sešlo více jak dvakrát tolik závodníků.

Obávaný démon skokanských můstků Ahmet Arslan z Turecka si zlehka doběhl pro první místo. Strach nahánějící svah dokázal zdolat za 3 minuty 40 vteřin. Na druhém místě skončil loňský vítěz z domácí stáje Němec Christian Riedl. Bez zajímavosti není ani držitel celkově třetí pozice Slovák Tomáš Čelko.

Turecko získalo zlato také v ženské kategorii, v níž si vítězství vydřela Jasmin Canová výkonem 4 minuty 41 vteřin. Na stupních vítězů mělo svou zástupkyni také Česko. Byla jí Lenka Švábíková, jež obsadila stříbrnou pozici. Třetí skončila Egle Uljasová z Estonska.

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce