Rubriky:

Radíme

Nespokojenci dostávají horší práci. Půjde to rozběhat?

3. září 2017 08:35 - Londýn

Dlouhodobá studie University College London prokázala přímý vztah mezi životní spokojeností člověka a jeho pozdějším pracovním uplatněním. Data stručně řečeno ukazují, že spokojenější lidé si později v zaměstnání vydělávají více. Je to dobrá zpráva pro všechny, kteří běhají, protože běh přináší radost a spokojenost do života? Určitě ano, přesvědčte se sami!

 

Profimedia.cz

Vědci z londýnské univerzity dlouhodobě sledovali více než 10 000 respondentů. Mezi nimi bylo provedeno množství nejrůznějších dotazování majících za úkol zjistit úroveň jejich aktuální spokojenosti. Kdo už například ve svých 16 letech uváděl, že je obzvláště nespokojený a nešťastný, ten později kolem svých 29 let věku vydělávat zhruba o třetinu méně, než byl průměr.

Vztek nerozběhávejte! Fyzická zátěž na rozjitřené emoce výrazně zvyšuje riziko infarktu

Kdo naopak uváděl nadprůměrnou spokojenost, dosahoval výdělků o deset procent vyšších, než tomu tak bylo u průměru. Vedoucí dlouhodobé studie také uváděli, že spokojené osoby měly mnohem vyšší pravděpodobnost dosažení vysokoškolského diplomu, více se snažily o to získat dobrou práci a okolí je mnohem častěji vnímalo jako otevřené, optimistické a přátelské.

Kéž bychom měli k dispozici nějaký levný a univerzální prostředek k dosahování optimističtějšího a spokojenějšího pohledu na svět pro všechny! No, počkejte, vždyť my ho vlastně máme! Jak prokazují jiné rozsáhlé a mnohokrát opakované studie, pravidelný běh je něčeho takového schopen. Takže je pouze na vás, jestli se večer zase posadíte do gauče k nějakým bulvárním zprávám z domova i ze světa a spravedlivě se rozlítíte, nebo raději navléknete maratonky a vyběhnete ven.

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce