Stříleli skvěle, běžecký propadák ale srazil Moravce i Krčmáře. Norští bratři drtili svět

vap, likSport.cz

Žádná sláva, jen chabý bodový zisk. Bídným během čeští biatlonisté zničili skvělý střelecký výsledek. Michal Krčmář skončil ve sprintu SP v Ruhpoldingu pětadvacátý, Ondřej Moravec, který byl na střelnici také bezchybný, propadl do čtvrté desítky.

Nor Johannes Thingnes Bö zářil při sprintu v Ruhpoldingu.

Sprint mužů se měl jet původně ve středu, ale místní úřady vyhlásily kvůli sněhu kalamitní stav a závod byl přesunut na dnešek.

Moravec vyrazil s číslem 12, obě střelby zvládl bezchybně, ale běžecky zaostával. Následoval jej Krčmář pak i Jakub Štvrtecký...

Tři ze čtyř českých biatlonistů na střelnici nechybovali, ale Krčmář ztratil na vítěze 1:10,9 minuty, Moravec na 31. místě ještě o devět sekund víc.

Čtyři pozice za bodovanou čtyřicítkou skončil dvacetiletý Jakub Štvrtecký. Tomáš Krupčík, jenž jako jediný z Čechů přidal chyby na střelnici a musel na trestné okruhy, obsadil 77. místo.

Na úspěch ze štafety v Oberhofu, kde minulý víkend navzdory Krčmářovu trestnému kolu skončili čtvrtí a zaznamenali ve Světovém poháru nejlepší výsledek od závodu v Oslu v únoru 2015, tak nenavázali.

Nor Johannes Thingnes Boe na cestě k triumfu ve sprintu v Ruhpoldingu.

Poosmé v jedenáctém individuálním závodě sezony vyhrál přes jednu chybu na střelnici pětadvacetiletý Nor Johannes Thingnes Bö, za ním byl jeho s malorážkou bezchybný starší bratr Tarjei. Poprvé spolu skončili na dvou nejvyšších stupíncích.

Třetí byl k radosti domácích fanoušků s odstupem 10,5 sekundy Němec Benedikt Doll.

Od 14:30 jedou svůj závod ve sprintu ženy. V dalších dnech jsou na programu štafety a v neděli závody s hromadným startem.