Rubriky:

Biatlon

Čeští biatlonisté skončili ve štafetě v elitní desítce. Znovu zářili Norové

18. ledna 2019 14:14 - Ruhpolding/Praha
(Aktualizováno: 18. ledna 2019 16:18)

Po čtvrtečním sprinterském zaváhání si čeští biatlonisté při Světovém poháru v Ruhpoldingu alespoň částečně spravili náladu ve štafetě, překvapivé čtvrté místo z Oberhofu však nezopakovali. Po úsecích Ondřeje Moravce, Michala Krčmáře a Jakuba Štvrteckého to vypadalo, že by mohli útočit na podobný výsledek, ale chyby Tomáše Krupčíka na střelnici je ve vyrovnaném závodě srazily na osmé místo. V bavorském středisku popáté za sebou vyhráli Norové, tentokrát před domácím výběrem, třetí skončili Francouzi.

 

Petr Slavík, Český biatlon

Ve štafetě se českým reprezentantům dařilo hlavně v běhu o poznání lépe než ve čtvrtečním sprintu. Moravec dobíjel jen jednou vestoje a předával Krčmářovi ve vedoucí šestičlenné skupině. "Mně kontaktní závody vyhovují. Ten první úsek je milosrdný v tom, že se první kolo moc nežene. Dneska jsem spokojený," řekl v cíli České televizi.

Krčmář dobíjel po jedné ráně při každé položce, ale poněkolikáté v této sezoně se potýkal na střelnici s technickými problémy. "Já bych si naflákal za stojku, protože jsem si zase vyhodil náboj a musel jsem dobíjet dva místo jedné, to mě vytáčí. S výsledkem jsem spokojený, ale za tu střelnici bych si natřískal," láteřil.

Ondřej Moravec (uprostřed s číslem 7) při SP v Ruhpoldingu znovu českou štafetu rozbíhal.

Petr Slavík, Český biatlon

Předával jako čtvrtý s odstupem necelých čtyř sekund na třetí Švédy. Mladík Štvrtecký znovu zachoval klidnou hlavu a potřeboval jen jeden náhradní náboj. Díky tomu Krupčík vyrážel na závěrečný úsek z pátého místa.

Musel ale dobíjet dvakrát po dvou ranách a nakonec byl rád, že uhájil alespoň osmé místo před Italem Dominikem Windischem. "Tím finišem to ve finále napravil," řekl reprezentační trenér Zdeněk Vítek. S osmým místem v závodě bez velkých selhání favoritů byl spokojený. Potěšila ho stojka Štvrteckého. "Kuba to dneska odstřílel tak rychle, jako by to byl starý mazák. Oproti prvním štafetám to byla úplně jiná položka."

Mladíček Jakub Štvrtecký na trati štafetového závodu při SP v Ruhpoldingu.

Petr Slavík, Český biatlon

Češi ztratili minutu a tři čtvrtě na vítězné Nory. O jejich triumf se zasloužil suverén sezony Johannes Thingnes Bö. Při závěrečné položce sice spotřeboval všechny tři náhradní náboje a přišel o vedení, ale v nejprudším stoupání Němci Benediktu Dollovi nastoupil a nakonec vyhrál o 13,5 sekundy. Třetí byli Francouzi.

S kariérou se dnes rozloučil pětatřicetiletý německý biatlonista v belgických barvách Michael Rösch. Zlatý olympijský medailista ze štafety z roku 2006, který reprezentuje Belgii od roku 2014, v cíli prvního úseku zamával divákům a plakal dojetím.

Tomáš Krupčík (vlevo) udržel osmé místo české štafety poté, co ve finiši odrazil útok Dominika Windische z Itálie.

Petr Slavík, Český biatlon

V sobotu se v Ruhpoldingu pojede štafeta žen. České biatlonistky v ní budou chtít napravit zklamání ze čtvrtečního sprintu, kde žádná z nich nebodovala. Minulý týden šokovaly třetím místem.

Světový pohár biatlonistů v Ruhpoldingu
štafeta mužů na 4x7,5 km
1. Norsko (Birkeland, Christiansen, T. Bö, J. T. Bö) 1:09:53,3 (0 tr. okruhů + 8 dobíjení)
2. Německo (Rees, Kühn, Peiffer, Doll) -13,5 (0+6)
3. Francie (Jacquelin, M. Fourcade, Fillon Maillet, Desthieux) -26,2 (0+9)
4. Rakousko -26,8 (0+11)
5. Rusko -1:04,8 (1+9)
6. Švédsko -1:20,8 (0+7)
...8. ČR (Moravec, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík) -1:46,5 (0+8)
mm, lik, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon