Rubriky:

Biatlon

Elitní ruské biatlonistce hrozí trest. Dopingoví komisaři ji nemohli najít, hledali i na Sibiři

26. února 2019 12:29 - Moskva/Praha

Rýsuje se další skandál v ruském sportu? Biatlonistce Margaritě Vasiljevové hrozí dvouletý zákaz startů za porušení antidopingových pravidel. Sedmadvacetiletá závodnice během jednoho roku zmeškala tři dopingové kontroly, za což následuje distanc.

 

Rick Bowmer, ČTK/AP

Členka vítězné ženské štafety z lednového Světového poháru v Oberhofu zatím nemá zastavenou činnost, nad její účastí na blížícím se mistrovství světa v Östersundu ale podle ruských médií visí otazník.

Naposledy Vasiljevovou dopingoví komisaři marně hledali tento měsíc v sibiřském Krasnojarsku, kde měla podle informací uvedených v systému ADAMS být. Místo toho už prý byla na cestě k závodům Světového poháru v Kanadě a USA.

Vasiljevová debutovala ve Světovém poháru až v této sezoně a jejím nejlepším výsledkem je prosincové 13. místo ve sprintu v Pokljuce. Loni získala zlato se smíšenou štafetou na mistrovství světa v letním biatlonu v Novém Městě na Moravě.

Ruský biatlon se v posledních letech potýká s dopingovými aférami a předloni v prosinci kvůli tomu přišel o plné členství v mezinárodní unii IBU. Skandál poznamenaly i samotnou IBU, jejíž vysocí představitelé v čele s dlouholetým předsedou Andersem Bessebergem podle zprávy Světové antidopingové agentury WADA za úplatu kryli doping ruských biatlonistů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon