Živě

Biatlonistka po zlatu ze stíhačky vynechá vytrvalostní závod

11. března 2019 11:51 - Östersund

Vítězka stíhačky Denise Herrmannová nebude usilovat o další medaili na biatlonovém mistrovství světa v Östersundu ve vytrvalostním závodu. Třicetiletá Němka se ho rozhodla vynechat a odpočívat před dalším programem.

 

Jessica Gow, ČTK/AP

Bývalá elitní běžkyně na lyžích přešla k biatlonu před třemi lety a v neděli na svém prvním MS vybojovala zlato ve stíhačce, ze smíšené štafety má ještě stříbro. Vytrvalostní závod na 15 kilometrů je po dnešním volném dni na programu v úterý.

"Bylo to její rozhodnutí. Mohla běžet, výkonnost na to má," řekl trenér Kristian Mehringer. Titul bude v úterý obhajovat jiná Němka Laura Dahlmeierová, sedminásobná mistryně světa zatím v Östersundu vybojovala dva bronzy.

ČTK

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.