Živě

Jsme lidi, ne stroje. Nikdo nevidí brutální úsilí, brání Koukalová biatlonisty po MS

18. března 2019 12:18 - Praha

Čtvrté místo štafety a sedmá příčka ze sprintu Markéty Davidové. To jsou nejlepší výsledky českých biatlonistů z mistrovství světa, které skončilo o víkendu ve švédském Östersundu. Medailové žně z let předešlých skončily. Odešla úspěšná Gabriela Koukalová, muži neměli ideální medailovou formu a naděje Davidová má vše před sebou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Sport je vrtkavá věc a biatlon tuplem. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Stejně, jako je velmi tenká hranice mezi uznáním a zatracením. Letošní mistrovství světa v biatlonu se našim biatlonistům nevydařilo tak, jak by si fanoušci, ale především závodníci sami představovali. Nikdo ale nevidí to brutální úsilí, které tomu všichni včetně realizačního týmu věnovali," okomentovala výsledky Koukalová na svém facebookovém profilu.

Český fanoušek si navykl na medaile, oslavy a euforii, kterou prožíval hlavně na střelnici a v cílové rovince. Letos bylo k medailovým oslavám daleko.

https://www.facebook.com/GabrielaKoukalova/posts/2249399238632196

„Je krásné, když slaví fanoušci společně se sportovci úspěchy. Je ale důležité přijmout společně i neúspěchy. To je sport a my všichni jsme prostě lidi a ne stroje," dodala Koukalová.

Gabriela Koukalová a medaile z MS a OH 
Zlato 2x
Stříbro 4x
Bronz 2x
Světový pohár 
Nejlepší umístění 1. místo (2015/16)
Počet výher 23 (6 ve štafetě)
Stupně vítězů 54 (16 ve štafetě)
lik, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.