Rubriky:

Biatlon

Živě

Dahlmeierová se po konci s biatlonem chystá na cestu kolem světa

19. května 2019 12:39 - Garmisch-Partenkirchen

Po rozhodnutí skončit s biatlonem má německá hvězda Laura Dahlmeierová velké plány a jedním z nich je podniknout cestu kolem světa. Užívá si volného času pro své další koníčky v horách.

 

Český biatlon, Petr Slavík

"Sice už jsem sportovcem v důchodu, ale ještě jsem nepřešla na sporty důchodců," napsala se smajlíkem k fotografii ze skialpinistické túry. Konec kariéry oznámila v pátek v pouhých 25 letech. Sedminásobná mistryně světa a dvojnásobná olympijská vítězka už neměla v biatlonu další cíle.

"Teď se chci na několik měsíců vydat na cestu kolem světa. Bez tréninkového plánu a přesných termínů. Jen tak se nechat unášet, aniž bych měla špatné svědomí, že jsem vynechala trénink," svěřila se jedna z nejlepších biatlonistek posledních let listu Bild am Sonntag.

Na mistrovství světa před dvěma lety v Hochfilzenu rodačka z Garmisch-Partenkirchenu získala rekordních pět zlatých medailí, pouze ve sprintu ji porazila Gabriela Koukalová. Česká hvězda nezávodí už dvě sezony, k biatlonu se nevrátila po zdravotních problémech s achilovkami a lýtkovými sval

ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.