Živě

Změny u biatlonistů! Šlo to dolů, v průběhu zimy jsme nebyli spokojeni, vysvětluje šéf

21. května 2019 18:40 - Praha

Po avizovaném zvažování sáhli ke změnám. Po horší zimě, než jakou očekávali, biatlonisté jdou do přípravy s částečně změněným realizačním týmem. U reprezentace skončil po pouhém ročním působení norský asistent mužů Anders Magnus Bratli a po třech letech také šéf servisu Tomáš Žídek. Za přípravu lyží bude zodpovědný opět Vojtěch Prášil, který u týmu pracoval již dříve dva olympijské cykly. Hlavní trenéři Nor Egil Gjelland u žen, respektive Zdeněk Vítek u mužů zůstali.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Bratli byl zodpovědný za běžeckou přípravu. Nově bude podle idnes.cz Vítkovým asistentem Aleš Ligaun, který v minulé sezoně působil převážně u B-týmu. K "áčku" se vrátí také Prášil.

"Tom Žídek u týmu odvedl kus práce, rozešli jsme se v klidu. V průběhu této zimy jsme však nebyli se servisem spokojeni tak jako dřív," řekl předseda svazu Jiří Hamza. "To rozhodně neznamená, že jsme jezdili špatně jen kvůli servisu. Ale dřív jsme mívali na závody lyže průměrné nebo výborné. Teď byly při porovnání s ostatními spíše průměrné nebo horší. Těch experimentů s lyžemi bylo v poslední sezoně najednou příliš," dodal.

Markéta Davidová během MS v Östersundu

Petr Slavík, Český biatlon

Biatlonisté neprožili tak úspěšnou sezonu jako v předchozích letech, zejména po běžecké stránce zaostávali. Výsledkově se dařilo pouze Markétě Davidové. "Ostatní ženy s výjimkou Markéty šly výkonnostně dolů. Najet na jiný trénink u Markéty bylo něco jiného než u třicetileté Veroniky Vítkové, jejíž tělo bylo dlouhá léta zvyklé na něco jiného. I z toho se poučíme," uvedl sportovní ředitel svazu Ondřej Rybář.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.