Živě

Biatlonový mistr světa Lesser si na kole zlomil klíční kost

13. června 2019 10:21 - Berlín

Bývalý mistr světa v biatlonu Erik Lesser si na kole zlomil klíční kost. Zranění pravého ramena mu narušilo přípravu na novou sezonu, ale jednatřicetiletý Němec věří, že výpadek nebude dlouhý a za pár týdnů bude opět v plné síle.

 

Twitter

"Když se snažíš být mladý a jezdit jako v dětství, tak se stane tohle. Jednoduchá zlomenina pravého klíčku," napsal Lesser na facebooku. "Věřím, že do německého šampionátu v září budu zpátky," dodal mistr světa ve stíhacím závodu z Kontiolahti v roce 2015.

Ze stejného šampionátu má zlato i ze štafety, s níž posbíral řadu medailí včetně olympijského stříbra v Soči a bronzu z loňských her v Pchjongčchangu. Na olympiádě v Soči skončil druhý také ve vytrvalostním závodu.

Do začátku zimní sezony má Lesser na zotavení spousta času, Světový pohár začne tradičně na konci listopadu v Östersundu.

ČTK

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.