Rubriky:

Biatlon

Živě

Tragédie! Během přípravy zemřel nadějný ruský biatlonista

17. června 2019 17:52 - Moskva/Praha

Ruský biatlon se ponořil do smutku. Při soustředění na Krymu zemřel v sobotu sedmnáctiletý juniorský reprezentant Artěmij Chasankajev. Pravděpodobnou příčinou smrti bylo srdeční selhání, píše ruský server sport.express.

 

Twitter

V rámci přípravy v krymské Aluště absolvovali ruští junioři ranní výběh v horách, z něhož se však Chasankajev nevrátil. Do pátrání po biatlonistovi z Murmansku se v odpoledních hodinách zapojili záchranáři se psy, hasiči i dobrovolníci, ale akce musela být v noci přerušena a pokračovala druhý den ráno. V neděli našli tělo bez známek života.

Podle prvních zpráv vyšetřovatelů nebyly na těle žádné stopy po zranění a jako nejpravděpodobnější příčina úmrtí se jeví srdeční selhání.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

🇵🇱

Příspěvek sdílený Артемий (@artemiy.khasankaev),Led 19, 2019 v 3:25 PST

Chasankajev patřil mezi velké naděje ruského biatlonu. Letos startoval na juniorském mistrovství světa v Osrblie a nejlépe si vedl ve vytrvalostním závodu, v němž obsadil 14. místo, připomíná server biatlonmag.cz.

mm, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.