Živě

Biatlonisté Pečonkin a Černyšov dostali čtyřleté tresty za doping

25. června 2019 13:50 - Moskva

Dopingové kauzy ruských sportovců nekončí. Biatlonisté Alexandr Pečonkin a Alexandr Černyšov dostali čtyřleté tresty za doping. Mezinárodní unie IBU je vyšetřovala na základě analýzy dat z informačního systému moskevské kontrolní laboratoře, nálezů ve vzorcích z let 2012 až 2015 a podpůrných důkazů z takzvané McLarenovy zprávy o systematickém dopingu v ruském sportu.

 

Twitter

Zatímco Pečonkin ani Černyšov mezi nejužší biatlonovou špičku nepatřili, IBU loni zahájila dopingové řízení rovněž s olympijskými vítězi Jevgenijem Usťugovem a Světlanou Slepcovovou. V jejich případě ještě výsledek neoznámila.

Jako jediný z této ruské čtveřice ještě oficiálně neukončil kariéru Pečonkin, jehož další možností je odvolání ke sportovní arbitráži CAS. Trest mu platí do listopadu 2022.

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.